Благодійний фонд "Любіть Україну" організував для учнів школи поїздку до місця подвигу Української Повстанської Армії

30 учнів Тараканівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів на третій день світлого свята Воскресіння Христового приєдналися до сотень небайдужих українців, які вшанували пам’ять героїв Гурб. Діти приїхали в урочище, що на Здолбунівщині, вперше. Раніше про нерівний бій УПА проти енкаведистів знали хіба що з підручників історії або з переказів дідусів і бабусь.

"Ми не могли оминути увагою день вшанування героїв Гурб, – сказав голова правління благодійного фонду "Любіть Україну" Михайло Корилкевич. – Адже це чудова нагода відвідати національну святиню, долучитися до спільної молитви за Україну, за воїнів, які, як і тоді, у 40-ві роки минулого століття, – так і сьогодні! – відстоюють ціною власного життя свободу та незалежність нашої держави. Саме з цих міркувань ми організували поїздку на Гурби для школярів з Тараканова".

Об’єкт особливої уваги дітей – музей-криївка. Деякі учні довго розглядали речі, якими у минулому столітті користувалися повстанці. "Хотілося доторкнутися до кожного експонату і відчути те, що відчували вони тоді… Подумки запитати себе: а чи зміг би я принести себе у жертву заради вільної та незалежної держави?" – поділилися сокровенними думками діти.

Дехто із старшокласників цілком по-дорослому проводив паралелі між подіями 73-річної давності та нинішньою української реальністю.

"Як колись у далекому 1944 році вояки УПА захищали нашу землю від московських окупантів, так і зараз, ось уже протягом останніх трьох років боронять Україну від зазіхань російського агресора вірні сини нашої держави – воїни АТО", – переконливо прокоментував побачене учень 11 класу тараканівської школи Володимир Корчун.

П’ятикласниця Софійка Іванюк, одягнувши вишиванку, спеціально до поїздки на Гурби вивчила довжелезного вірша про те, як Бог роздавав усім народам таланти, а заплаканій дівчинці-Україні подарував пісню, без якої вона, мабуть, досі загинула б. І дарма, що вірш, продекламований Софійкою зі славного села Тараканів, що на Дубенщині, не потрапив до офіційної концертної програми. Зате їй щиро аплодували старшокласники.

Тараканівські школярі взяли участь у загальній панахиді за душами загиблих в усіх визвольних війнах українського народу і змогли відчути себе учасниками великого дійства. Разом із представниками благодійного фонду "Любіть Україну" діти поклали живі троянди до пам’ятного знаку загиблим під час спецоперації НКВС дітям.

"Для нас стала приємною несподіванкою напередодні Великодня пропозиція організувати поїздку на Гурби, яка надійшла від Рівненського обласного фонду "Любіть Україну", – сказав директор Тараканівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Микола Дячук. – Залишається лише подякувати фонду за практичну допомогу у патріотичному вихованні учнівської молоді".

"Більшість наших учнів мало що не знала про Гурби, – сказала педагог-організатор школи Олена Петрук. – Побувавши в урочищі, де земля скроплена кров’ю героїв-повстанців, діти ще довго залишатимуться під враженнями від побаченого. І не сумніваюсь у тому, що надалі вони вже самостійно знаходитимуть сюди стежину".

 

Юрій Шесталюк,

урочище Гурби, Здолбунівський район Рівненської області

 

ФОТО