У США відзначать день пам’яті Чорнобиля та 100-річчя від заснування Українського Дня в Америці

Американсько-Український Фонд USUkraine Foundation анонсував 26 квітня 2017 року датою вшанування пам’яті жертв чорнобильської катастрофи у США. У рамках заходу буде також проведено круглий стіл з питань гуманітарної допомоги для України.

Захід відбудеться в офісі US – Ukraine Foundation, у Вашингтоні, США. Крім відзначення роковин від трагічної для всього світу дати, коли стався вибух на ЧАЕС, учасники планують провести всебічну дискусію щодо гуманітарної кризи в Україні, що склалася у результаті війни на сході держави. Організатори повідомляють, що це третій круглий стіл із запланованої серії таких заходів, присвячених формуванню згоди щодо пріоритетів допомоги США для України. Рекомендації круглих столів будуть представлені Адміністрації Президента США і Конгресу. Серед учасників: Марина Байдюк, координатор United Help Ukraine у Вашингтоні, Дон Калабіа, старший радник у справах біженців, Джонатан Кац, постійний співробітник Фонду Маршалла "Німеччина – США", Алекс Кузьма, директор з розвитку Фонду Української Католицької Освіти та колишній виконавчий директор "Діти Чорнобиля", Наталя Щирба, віце-президент "Разом", Надя МакКоннелл, президент US – Ukraine Foundation.

Також, як повідомляє US – Ukraine Foundation, у 21 квітня 2017 року Український День в Америці відзначив 100-літній ювілей. Як зазначається в історичній довідці на офіційному сайті фонду, вперше американський народ виявив підтримку України 100 років тому, у часи, коли Україну роздирали ворогуючі імперії. Погодження з боку членів Конгресу отримало схвалення від емігрантів з України у кожній частині Сполучених Штатів.

Світлина від Любіть Україну.

Світлина від Любіть Україну.

У проголошенні президентом США Томасом Вудро Вілсоном Українського Дня 21 квітня 1917 року йшлося про "принаймні, мільйон українців, що мають гостру потребу в їжі, одязі та житлі", які "пережили страждання і позбавлення від руйнівної війни" та про "сотні тисяч цих людей, які були змушені покинути свої будинки і майно". Історія трагічно повторюється: як і сто років по тому, Україна в черговий раз страждає від війни, що прийшла з боку Росії, і більше двох мільйонів українців були змушені тікати зі своїх будинків… Організатори відзначення ювілейної дати від фонду US – Ukraine Foundation зазначають, що зі свого боку, докладуть зусилля до зміцнення союзу України та Сполучених Штатів Америки.

 

Читайте також: У ВАШИНГТОНІ ОБГОВОРИЛИ НАПРЯМИ СПІВПРАЦІ З РІВНЕНСЬКОЮ ОБЛАСТЮ


Джерела: The U.S.-Ukraine Foundation

The Ukrainian Americans: Roots and Aspirations 1884-1954 by Myron B. Kuropas, University of Toronto Press, 1991

Svoboda newspaper, Ukrainian National Association