У Дубенському замку українці разом з американцями відсвяткували Хелловін

Минулої суботи, 28 жовтня, у Дубенському замку відбулося святкування Хелловіну – свята веселощів, гарного настрою, традицій і солодощів.

Ідея відзначити традиційне американське свято в Дубні належить волонтеру Корпусу Миру США в Україні Теду Вебні. Він запропонував ініціативним дубенчанам на один осінній день у 2017 році додати в Дубно американського колориту. Допомогти в організації та разом відсвяткувати Хелловін до Дубна з’їхалися близько 15-ти волонтерів Корпусу Миру з інших міст Рівненщини, Миколаївщини, Хмельниччини.

Організувати свято дубенчанам і американцям допомогли Державний історико-культурний заповідник м. Дубно, благодійний фонд "Любіть Україну" та газета "Дзеркало плюс".

Організатори були приємно здивовані кількістю дітей, які завітали минулої суботи на Хелловін до палацу Любомирських – близько 100. Хтось підготувався заздалегідь і вдягнув тематичний костюм, зробив страхітливий макіяж, узяв необхідні аксесуари. А когось "вбирали" просто на місці студенти-волонтери Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ за допомогою аквагриму.

Діти тішилися різноманітними розвагами: грали у "хрестики-нулики" гарбузами, вгадували з зав’язанами очима фрукти та крупи тощо. Потім, поділені на п’ять команд на чолі з американськими волонтерами, діти пройшли п’ять зупинок у вигляді змагань. Зокрема, грали в боулінг гарбузами, проходили павутину та їли яблука, що висять на нитці, без допомоги рук; ганяли на швидкість, стрибали в мішках, плювали на відстань насіння гарбуза... Кожна дитина змогла знайти гру на свій смак :)

Волонтери Корпусу Миру танцювали з юними дубенчанами під гімн Хелловіну Monster Mash, вирізали гарбузи-ліхтарі, випрошували солодощі на території замку (Trick-or-treat). За відгуками, свято сподобалося дітям, подарувало посмішки, рожеві щічки та море захвату.

Вечірня програма Хелловіну для дорослих значно відрізнялася :) Дубенчан театралізовано зустрічали іквізитор, привид Гальшки Острозької та кат. Небувалі емоції у присутніх викликав останній, коли за допомогою гільйотини перерізав гарбуз – точно так, як у давнину відтинали голову. Мабуть, багатьом відвідувачам у той момент стало моторошно… Хтось навіть спробував себе у ролі покараного під час екскурсії кімнатою тортур. Сміх і страх у дубенчан та американців викликали страшні історії у виконанні емоційного, експресивного волонтера Корпусу Миру Тобі.

Екскурсія територією замку того дня дозволила дубенчанам відкрити для себе заповідник по-новому, бо багато чого змінилося. У підземеллі дорослі грали в ігри та спілкувалися.

Організатори заходу дякують мешканцям Дубна, які прийшли на Хелловін і познайомилися з традиціями англомовних країн. 

Наталя Богданець,

за повідомленням 03656.com.ua


Фото з заходу

Світлина від Natalia Bohdanets.

Світлина від Natalia Bohdanets.

Світлина від Natalia Bohdanets.