Тренінги по наданню першої медичної допомоги

24 червня 2014 року благодійний фонд «Любіть Україну» спільно з Громадською експертною радою Дубенщини та Дубенським медичним коледжем, за підтримки Дубенської міської ради  вперше у Рівненській області започаткував тренінги по наданню першої медичної допомоги. Навчання проводили шестеро постійних тренерів. Це – викладачі та студенти-волонтери старших курсів Дубенського медичного коледжу. Заняття проходили  під відкритим небом,  а якщо надворі дощило - тренінг перебирався під дах місцевого будинку дітей та молоді. Не одна сотня юнаків і дівчат, людей середнього і старшого віку за цей час  засвоїла реанімаційні заходи після раптової зупинки серцевої діяльності,  навчилась робити штучне дихання, зупиняти кровотечу, накладати джгут, шину, обробляти рану…

Курси з надання першої медичної допомоги у Дубні набули ще більшої ваги та популярності після того, як на запрошення провести тренінг відгукнувся відомий в області лікар-реаніматолог з більш ніж 35-річним стажем, заступник головного лікаря Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олег Ушкевич.

 Заняття були вільними і проводилися просто неба щотижня, а також за бажанням у трудових колективах.  Загалом було проведено 15 занять, їх відвідали близько 1000 дубенчан. Зокрема, такі навчання відбулися для призовників Дубенсько-радивилівського об’єднаного районного військового комісаріату.

1 липня БФ«Любіть Україну» реалізував навчально-методичний тренінг для медичних працівників. Тренер - Олег Ушкевич, заступник головного лікаря Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. На тренінгу були  присутні: дубенчани, які дізналися про навчання з соціальних мереж та газет, студенти медичного коледжу, старшокласники шкіл Дубна, професійні медики. Олег Ушкевич разом з асистенткою Іриною Тарасюк продемонстрував присутнім базові реанімаційні заходи. На манекенах вони провели кваліфікований інструктаж на предмет серцево-легеневої реанімації: техніка проведення штучного дихання та непрямого масажу серця, забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів тощо. Вони використовували під час заняття дефібрилятор та іншу медичну апаратуру.

http://www.ogo.ua/articles/view/2014-07-02/52685.html