Фонд "Любіть Україну" провів перший у Дубні благодійний аукціон

Давнє прислів’я гласить: "Шлях у тисячу миль починається з першого кроку". Цей перший важливий крок у вигляді нового починанням у нашому регіоні минулого тижня здійснив Рівненський обласний благодійний фонд "Любіть Україну". Громадська організація, головою правління якої є Михайло Корилкевич, стала організатором першого на Дубенщині благодійного аукціону.

Фонд перейнявся долею 16-літньої дубенчанки Катерини Юзвяк, яка нині лікується від гострої лімфобластної лейкемії. Тяжка хвороба прогресує, і дівчині потрібна термінова пересадка кісткового мозку закордоном. Необхідна колосальна сума в євро. У сім’ї Щегельських з села Повча Дубенського району теж біда. Цьогоріч на Різдво у них дотла згоріла хата. Мати-одиначка та її двоє неповнолітніх дітей залишилися без даху над головою. Щоб люди, які потребують допомоги, не відчували себе на самоті зі своїм горем, фонд вирішив об’єднати місцевих підприємців, посадовців, політиків і митців.

Не випадково днем проведення благодійного заходу обрали свято Стрітення Господнього. У цей день заохочується безкоштовна робота задля блага інших. Саме для цієї шляхетної місії на запрошення фонду "Любіть Україну" на аукціон зібралися відомі у Дубні люди, не байдужі до чужої біди, які розумом та серцем поділяють біль і тривогу тих, хто живе з ними поруч.

На аукціонні торги було виставлено 17 лотів, серед яких – рідкісні антикварні речі, твори мистецтва, надані їх власниками й митцями безоплатно заради досягнення благодійної мети – допомоги у лікуванні Катерини Юзвяк та придбання домівки для сім’ї Щегельських. Почергово ліцитатор ознайомлював присутніх з лотами, стартова ціна яких була швидше символічною – від ста до кількох сотень гривень. Увазі учасників аукціону були представлені видання поезій Тараса Шевченка 1939 року, листівки УПА з приватної колекції, волинська вишивка ХІХ-ХХ ст., копія скульптури княгині Ольги, ікона Спасителя, макет козацької чайки, монети Речі Посполитої та Кримського ханства ХVІІ століття, старовинні золоті монети, картини, виконані аквареллю та оригінальні – із солоного тіста. Перший том творів Тараса Шевченка й монети Речі Посполитої були продані на аукціоні за ціною 5 000 гривень. Трохи менше вартували учасникам аукціону натюрморт "Дари осені", золоті монети, листівки УПА та 30-сантиметрова копія скульптури княгині Ольги.

Варто сказати про те, що власники окремих лотів, придбаних під час аукціону, вирішили передати їх до переліку експонатів Дубенського державного історико-культурного заповідника. Незабаром музейні експозиції поповняться, зокрема, рідкісним виданням поезій Кобзаря, листівками Української Повстанської Армії, зразком волинської вишивки ХІХ-ХХ століть.

Безумовно, благодійний аукціон не відбувся б, якби не люди, які відгукнулися на задум благодійного фонду "Любіть Україну" провести такий захід у нашому місті. Саме вони пожертвували для шляхетної мети рідкісні антикварні речі, чудові твори мистецтва, витвори ручної роботи, які стали неординарними лотами на аукціоні.

Окремо у цьому списку стоїть прізвище власниці готельно-ресторанного комплексу "Антікхаус" Ірини Корилкевич. Вона була не лише мозковим центром з організації аукціону, а й безкоштовно надала два лоти, які мають неабияку історичну та антикварну цінність. Боротьба за ці лоти на благодійних торгах розгорілася не на жарт.

Під час аукціону було висловлено подяку майстру-різьбяру Миколі Бондарчуку, який відомий у нашому місті як автор унікальних скульптур у сквері, по вул. Шевченка, членам творчої спілки "Мистецька хата", членам товариства нумізматів та колекціонерів нашого міста, директору Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ Володимиру Гавриленку, лауреату Всеукраїнського конкурсу "Кришталева палітра-2013" Оксані Черначук, художнику Василю Захарову, гуртківцям станції юних техніків м. Дубна та їх наставнику Сергію Курінному, які теж своїми лотами прикрасили експозицію аукціону.

До благодійної акції долучилися й мистецькі колективи, аматори сцени, які порадували присутніх гарними художніми номерами. Артистів було винагороджено щедрими оплесками та солодкими подарунки від фірми "Аметист плюс" (директор Андрій Мартинюк). Окрема подяка в ході аукціону лунала на адресу заступника директора з виховної роботи Дубенського коледжу РДГУ Віри Семещук, викладача Дубенського коледжу культури і мистецтв РДГУ Надії Таратики, керівника ансамблю коледжу Олександра Зізи, керівника зразкового танцювального колективу "Надія" Людмили Харіної, керівника зразкового танцювального ансамблю "Пролісок" Світлани Гримак, директора міського будинку культури Ольги Чернобай, лідера гумористичного колективу "Паранойя" Миколи Хомича, лідера гурту "Екзюпері" Віктора Карплюка, керівника колективу сучасної хореографії Noname Вікторії Мартинюк.

Не оминула увагою аукціон доброти й районна влада: разом з підприємцями нашого краю безпосередню участь у ньому взяли голова районної державної адміністрації Юрій Парфенюк та голова районної ради Олександр Козак.

Підсумок торгів на першому благодійному аукціоні у нашому місті – 54 900 гривень. Зібрані кошти порівну (а саме по 27 450 грн.) уже розподілені та передані на лікування Катерини Юзвяк з Дубна та на придбання житла для сім’ї Щегельських з с.Повча.

Фото:

Фото:

На фото: член правління фонду "Любіть Україну" Наталія Ремез передає кошти, зібрані під час аукціону, сім’ї Щегельських з с.Повча (отримує Повчанський сільський голова Інна Іванюк) та на лікування Каті Юзвяк (отримує батько дівчинки, Віталій Юзвяк).

Фото:

– Як у кожній новій справі, у нас як в організаторів першого благодійного аукціону у Дубні були певні побоювання та перестороги щодо його підсумків, – поділився своїми враженнями голова правління благодійного фонду "Любіть Україну" Михайло Корилкевич. – Однак тепер я можу з упевненістю сказати, що ця добра справа обов’язково матиме продовження у нашому місті. Тому що кожен, хто так чи інакше долучився до благодійної заходу і допоміг конкретним людям конкретними коштами, може ствердно сказати, що благодійність наповнює життя особливим, неповторним змістом.

Юрій Шесталюк

Благодійний фонд "Любіть Україну" дякує головним інформаційним партнерам заходу: ТРК "Дубно" та ТРК "Ритм".

  

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

 

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото:

Фото: