Ми спробували зробити їх здоровішими та щасливішими – і ця спроба стала успішною!

У нас є чудова новина для Вас: кошти, зібрані під час благодійного аукціону, проведеного фондом "Любіть Україну" на початку 2017 року, допомогли людям, які їх потребували!

Власне, саме заради цього результату одного зимового дня ми й вирішили провести благодійний аукціон. Перший адресат допомоги визначився швидко. Ним стала звичайна дівчинка з Дубна, енергійна й активна, яка у свій юний вік мріє про подорожі, добру освіту та щасливе майбутнє. Але у той період стрічки соцмереж були насичені гострими закликами про допомогу для неї, 16-річної дубенчанки Каті Юзвяк. Бо вона згасала від раку крові.

На той час дівчина потребувала термінової пересадки кісткового мозку за кордоном. За це треба було заплатити величезні для пересічної української родини кошти! Тож збори життєво необхідної суми підтримали і громадські активісти, й окремі журналісти, і доброчинні організації, в тому числі й ми – благодійний фонд "Любіть Україну". Але ми запропонували населенню інший формат співпраці, об’єднавши в одному місці і в один час небайдужих підприємців, представників влади та діячів мистецтва – юних і досвідчених – заради допомоги дівчинці. Але про це – згодом.

Ще одним адресатом для допомоги небайдужих стала сім’я Щегельських із Повчі Дубенського району: самотня мама та двійко її малих дітей залишилися без даху над головою. У різдвяну ніч у них дотла згоріла хата.

Тож на свято Стрітення Господнього, 15 лютого 2017 року, в Дубні ми провели перший Благодійний аукціон. Щоб люди, які потребують допомоги, не відчували себе на самоті зі своїм горем, фонд вирішив об’єднати місцевих підприємців, посадовців, політиків та митців. На благодійному аукціоні було продано 17 цінних лотів: рідкісні антикварні речі, твори мистецтва, надані їх власниками і митцями безоплатно задля досягнення благодійної мети – надання допомоги у лікуванні Каті Юзв’як та придбання домівки для сім’ї Щегельських.

Підсумок аукціонних торгів у Дубні відомий – було зібрано 54 900 грн. Кошти були порівну розподілено та передано родинам Юзвяків та Щегельських.

Сьогодні ми можемо з упевненістю сказати про те, що благодійний аукціон не пройшов намарно. 

Півтора місяці тому в одній з клінік італійського Турина Каті Юзвяк зробили складну операцію з пересадки кісткового мозку. Зараз дівчинка проходить курс реабілітації в Італії. Поруч із нею у палаті постійно знаходиться її мама Валентина Петрівна. Вартість операції – в межах 140 тисяч євро (110 тисяч оплатила держава). І, звичайно, сюди увійшла сума коштів від благодійного аукціону, яка є скромним внеском у повернення дівчини до повноцінного життя.

– На момент, коли нашій доньці невідкладно була потрібна операція, кожна гривня для нас була на вагу золота, – розповідає тато Каті, Віталій Петрович. – Тому низький уклін від нас кожному, хто долучився коштами, щоб врятувати Катине життя.

Наталія Щегельська (на фото) разом зі своїми дітьми – 11-річною Галинкою та 7-річним Віталиком – у 2017 році святкували Великдень вже у власному домі, який придбали у центрі села Повча. Хатина не нова, проте міцна, поруч – господарська будова і достатньо землі для хазяйнування, повідомила нам пані Наталія. Разом із сестрою вони зробили ремонт у кімнатах. Тож невелика родина Наталія Щегельська зі сльозами вдячності розповіла, що у скрутну хвилину на допомогу їй з дітьми прийшли односельці, колектив місцевої школи, Свято-Іллінська церква у Дубні, Дубенська районна рада й усі, хто зголосився взяти участь у благодійному аукціоні, який організував благодійний фонд "Любіть Україну".

Голова правління благодійного фонду "Любіть Україну" Михайло Корилкевич упевнений, що благодійний аукціон, уперше проведений у Дубні під егідою фонду, обов’язково матиме продовження:

"Кожен, хто так чи інакше долучається до благодійності та допомагає конкретним людям конкретними коштами, може з упевненістю сказати, що благодійність наповнює його життя особливим, неповторним змістом. Важко переоцінити допомогу ближньому".

Наталя Богданець, відділ зв'язків з громадськістю РОБФ "Любіть Україну", сюжет:

26.07.2017