Рахунок благодійного футбольного матчу: 26 520 гривень для лікування поранених бійців АТО

Минулої неділі, 30 липня, в Дубні, на міському стадіоні "Спартак" відбулася безпрецедентна й унікальна для міста подія: у благодійному матчі змагалися збірні духовенства Рівненської єпархії УПЦ КП та Дубенської районної державної адміністрації і Дубенської районної ради. На футбольне поле команди вийшли зі шляхетною метою – зібрати кошти для лікування поранених у зоні АТО бійців з Дубенщини – Валерія Ігнатенка та Дмитра Кудрика. Трибуни у цей день були заповнені незвично великою кількістю глядачів – зійшлося більше тисячі вболівальників. Спортивна зустріч викликала інтерес навіть у людей, які до цього мало цікавилися футболом.

Організаторами благодійного матчу стали Рівненський обласний благодійний фонд "Любіть Україну" та Дубенська районна рада. Управління Рівненської єпархії УПЦ КП та Дубенська РДА надавали всебічну допомогу в його підготовці та проведенні. Матч відбувся з благословення Високопреосвященнішого владики Іларіона, архиєпископа Рівненського та Острозького.

"Ще навіть не розпочавши цей матч, ми вже виграли, - звернувся до присутніх на трибунах архиєпископ Рівненський та Острозький Іларіон, благословляючи благодійний захід. – Бо робимо дуже важливу і добру справу. А нашій державі зараз не вистачає саме єдності та добрих справ".

Світлина від Natalia Bohdanets.

Урочистість моменту відкриття матчу підсилило виконання Державного гімну учасником проекту "Голос країни" Миколою Бобриком. Наче за командою, яка йшла від серця, учасники гри та більшість людей на трибунах заспівали гімн разом з Миколою.

А потім був футбол. Безкомпромісний, з повним набором яскравих емоцій, і. головне, результативний. Так що той, хто очікував на безбарвну договірну нічию – прорахувався. Якщо у складі збірної духовенства на полі переважали молоді обличчя, то у команді чиновників футболки одягнули навіть ті, кому уже за 60. Однак тотальної переваги це збірній священнослужителів не принесло.

І якби у цих епізодах не був на висоті дуже спритний воротар команди духівників Василь Іваник, вже у першому таймі держслужбовці забили б не один гол. Нагоду відзначитися неодноразово мав, зокрема, активний Юрій Мельник. У захисті свої молоді футбольні роки згадав Дубенський міський голова Василь Антонюк. Він грудьми зустрічав футбольну сферу, прикриваючи правий фланг оборони своєї команди. А у рамці воріт команди чиновників впевнено себе почував Юрій Парфенюк, голова Дубенської райдержадміністрації.

Світлина від Natalia Bohdanets.

У першому таймі все ж рахунок відкрили більш досвідчені футболісти-чиновники. Влучним ударом головою відзначився Микола Наконечний. Гравець команди духівників Роман Мельничук вирівняв ситуацію, однак остаточний рахунок матчу на користь збірної державних службовців встановив Олександр Кривичун, Рачинський сільський голова. Отже, 2:1. Кубок переможця перейшов з рук владики Іларіона до капітана команди державних службовців Юрія Парфенюка.

Світлина від Natalia Bohdanets.

Світлина від Natalia Bohdanets.

Під час церемонії нагородження команди-переможця владика жартома запевнив усіх, що його аж ніяк не засмутила поразка священиків. Радше навпаки: "Якби виграла наша команда, то ми, мабуть, десь сумнівались, чи правильно вчинили, обігравши владу. А за програшного рахунку 1:2 ми з чистою совістю завершили цей матч, бо впевнені, що тепер влада прийде до храмів у повному складі, відмолюватися…".

Світлина від Natalia Bohdanets.

Світлина від Natalia Bohdanets.

Благодійний матч, головними спонсорами якого були Рівненський обласний благодійний фонд "Любіть Україну", мережа торговельних центрів "Епіцентр" та ТМ "ОЛАС", зібрав 26 520 гривень. Одразу після фінального свистка кошти були порівну поділені та передані батькам пораненого у зоні АТО Дмитра Кудрика та його побратиму Валерію Ігнатенку, який теж зазнав тяжкого поранення у війні на сході України. До слова, Валерій, який переніс десять складних операцій протягом півроку, теж був присутній на цьому матчі.

Світлина від Natalia Bohdanets.

Світлина від Natalia Bohdanets.

Незвичайний футбол однозначно вдався – як цікаве видовище і як благодійний захід. У цій думці були одностайні його організатори, учасники та спонсори.

"Мета кожного благодійника – творити добро, - зауважив по закінченні матчу голова правління благодійного фонду "Любіть Україну" Михайло Корилкевич. – Ось ми спільно із владою та громадою і досягли цього результату. І допоки в Україні буде потреба захищати наші кордони, ми підтримуватимемо наших військових будь-якими доступними нам засобами і можливостями, шукатимемо нові форми благодійності".

Юрій Шесталюк