Вчителю, Чиновнику, Фермеру, Священику і Безробітному для щастя не вистачило здоров’я

Всі вони – і Вчитель, і Чиновник, і Фермер, і Священик, і Безробітний – учасники гри "Світ громад", що відбулася минулої середи у Центрі розвитку підприємництва Рівненського міського центру зайнятості. Їм випало будувати щасливу громаду, проте на заваді досягненню мети стало недбале ставлення до показників здоровя і щастя :) Тобто все – як у реальному житті.

Ми провели вже близько десяти тренінгів з використанням гри "Світ громад" з відвідувачами Центру розвитку підприємництва РМЦЗ, з керівництвом громад на місцях та з невеликими колективами, які висловили бажання повправлятися у грі. І кожного разу – незалежно від того, будують гравці щасливу чи здорову громаду – кінцева мета досягається гравцями по-різному. Або не досягається взагалі – якщо гравці самі створюють собі перепони. Проте завжди кожен колектив гравців з цікавістю і захватом ставиться до гри та своєї ролі в ній.

Як ви вже зрозуміли, минулої середи гравцям випали наступні ролі: "вчитель", "чиновник", "фермер", "священик" і "безробітний". Вдалося помітити, що гравці, яким випало будувати громаду "щасливих людей", діяли надміру альтруїстично і віддавали останні заощадження на благо громади, аби підняти її привабливість.

Читайте також: У Центрі розвитку підприємництва побудували громаду щасливих людей

Упродовж гри вони побудували такі об’єкти як: лікарня, клуб, бібліотека. Кожен з учасників спробував себе в ролі "мера", керуючи громадою впродовж одного раунду гри. Проте, витрачаючи надмірні зусилля на суспільні потреби, гравці часто забували про власні показники здоров’я та щастя, розвиток яких також є обов’язковою умовою перемоги. Цього разу перемогти, на жаль, не вдалося. Та головне те, що гравці здобули корисний досвід, який знадобиться їм у реальному житті.

На відміну від відомої усім "Монополії", у "Світі громад" неможливо досягти успіху, не діючи колективно. Іншими словами, кожен гравець повинен перейматися розвитком громади. У свою чергу, громада повинна дбати про своїх "мешканців". Гра розвиває управлінські якості, вміння мислити стратегічно, приймати оперативні рішення, досягати компромісу заради спільного успіху – тобто риси, необхідні кожному чи не щодня.

Проект "Гра "Світ громад" на Рівненщині розвиває Рівненський обласний благодійний фонд "Любіть Україну", одним зі стратегічних напрямків діяльності якого є економічний, інтелектуальний, культурний та творчий розвиток мешканців громад.

За повідомленням Олександра Субота,

керівника аналітико-інформаційного відділу

благодійного фонду "Любіть Україну"