У Дубно близько 270 дітей пройшли медичне обстеження безкоштовно

У рамках благодійної акції "Медична клініка на колесах", що тривала з 29 серпня до 09 вересня в Дубно, близько 270-ти маленьких дубенчан пройшли медичне обстеження та лікування. На урочисте закриття "Медичної клініки на колесах" 12 вересня до Дубна завітали гості зі США: керівники Міжнародного благодійного фонду "Дар життя" Ніколас і Керрі Лейпер, керуючий міжнародною місією "Думки про віру" Стівен Пітерсен з дружиною Кеті, пастор Лютеранської церкви Джон Пітерсен.

"…Це чудовий подарунок! Це дуже зворушливо!.. Один із цих малюнків, вважаю, може стати обкладинкою просвітницького журналу, який ми випускаємо у США", – ці слова сказав у Дубенському замку 12 вересня керівник Міжнародного благодійного фонду "Дар життя" Ніколас Лейпер, коли отримав подарунок hand made від маленьких пацієнтів "Медичної клініки на колесах" на знак подяки. Протягом часу роботи "Клініки" в Дубно діти за бажанням малювали. У кінці кожного дня лікарі відбирали найбільш зворушливі малюнки. Фонд "Любіть Україну" зробив з них "Альбом дитячої вдячності", який і було презентовано гостям зі США.

Цього дня відзначили десятьох переможців – дітей, малюнки яких обрали "малюнками дня". Ними стали: Марійка Демиденко, Артем Командік, Арсен Кедись, Надійка Марчук, Тимофій Бусецький, Віка Лужанська, Валерія Рачинська, Іван Вознюк, Анастасія Вербицька, Максим Коваль.

"Метою благодійної акції "Медична клініка на колесах" є надання безкоштовного медичного і стоматологічного оглядів для дітей з малозабезпечених, багатодітних родин. У рамках програми фонду "Любіть Україну" – "Здоров’я нації" благодійна акція проводиться в Дубно другий рік поспіль, а в Дубенському районі – це вже четверта "Медична клініка". Дякую керівництву благодійного фонду "Дар життя" в особі Ніколаса та Керрі Лейпер за те, що в Україні успішно діє такий благодійний проект як "Медична клініка на колесах", яка працює задля дітей і їхнього здоров’я. Прикладом міжнародної співпраці благодійних фондів у США та Україні ми хочемо довести, що медичне обслуговування може і повинне бути кращим, аніж у більшості вітчизняних медичних закладів", – сказав голова правління благодійного фонду "Любіть Україну" під час виступу на заході.

 

В урочистому закритті цьогорічної акції в Дубно взяли участь також менеджер проектів МБФ "Дар життя" Надія Ходзінська, головний лікар "Медичної клініки на колесах" Лариса Чорна, лікарі, які оглядали й лікували дітей, директор Державного історико-культурного заповідника Леонід Кічатий, діти та їхні батьки, представники ЗМІ. Модератор заходу – керівник проектів благодійного фонду "Любіть Україну" Олександр Лісовський.

Зі слів лікарів, надзвичайно мало здорових дітей було серед тих, кого батьки привели на огляд. Найчастіше у маленьких пацієнтів виявляли малокрів’я. Також діти потребують більш ретельного догляду за ротовою порожниною, тож тут не обійтися без контролю батьків, їхнього роз’яснення для малечі на власному прикладі.

 

Організатори акції в Дубно – благодійний фонд "Любіть Україну" та Державний історико-культурний заповідник м. Дубно, на території якого й перебувають спеціально оснащені автобуси у період роботи "Клініки". Сучасне медичне устаткування забезпечує Міжнародний благодійний фонд "Дар життя". Маленькі пацієнти пройшли загальний медичний огляд терапевтів і педіатрів та отримали професійну стоматологічну допомогу.

Благодійний фонд "Любіть Україну" висловлює подяку Дубенській міській організації ВО "Батьківщина" та Андрію Хижняку – за організацію інформування населення про благодійний проект, підприємствам-доброчинцям, які підтримали акцію "Медична клініка на колесах" у Дубно: ТМ "Олас" та підприємству "Аметист плюс", солодкі подарунки від якого стали приємністю для діток-переможців конкурсу малюнків і для гостей з закордону.

 

Прес-служба благодійного фонду "Любіть Україну",