ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ "ВІД УЧНЯ ШКОЛИ – ДО ПРОФЕСІОНАЛА" РОЗПОВІЛИ ПОДРОБИЦІ СВОГО НАВЧАННЯ У ПОПУЛЯРНИХ УНІВЕРСИТЕТАХ

Троє студенток-першокурсниць відомих українських вишів – Мирослава Артемовська, Анастасія Новицька й Ангеліна Мандибур з Дубна – поділилися першими враженнями від навчання у Львові та Луцьку. У 2016 році, ще будучи 11-класницями, дівчатка взяли участь і опинилися в числі переможців унікального конкурсу, започаткованого групою компаній "Монстера" та благодійним фондом "Любіть Україну". Про їхні враження від першого семестру навантажень в обраних навчальних закладах і більше цікавих подробиць студентського життя дізнавайтеся з нашого матеріалу.

У квітні 2016 року Група компаній "Монстера" та благодійний фонд "Любіть Україну" зробили унікальну пропозицію одинадцятикласникам шкіл Дубенського і Млинівського районів: фінансування половини вартості навчання у ВНЗ або стипендію протягом чотирьох років навчання та майбутнє працевлаштування – у разі перемоги  у конкурсі "Від учня школи – до професіонала". Мирослава, Ангеліна й Анастасія опинилися у числі семи переможниць, які завдяки своїй наполегливості й знанням вступили до обраних ВНЗ й отримують освіту за кошти групи компаній та благодійного фонду (співфінансування). А успішно завершивши навчання, працюватимуть на підприємствах групи компаній.

Мирослава Артемовська, студентка першого курсу Національного університету "Львівська політехніка":

– Вже півроку як моя мрія втілюється в життя: я навчаюся в омріяному вищому навчальному закладі – в Національному університеті "Львівська політехніка".

Що нового і цікавого Ви відкрили в процесі навчання?

– Обрала я досить цікаву, але в той же час, важку спеціальність – комп'ютерна інженерія. Одним із головних "плюсів" у процесі навчання є вільне відвідування. Але якщо, насправді, хочеш здобути знання, то пари прогулювати не варто. Викладання предметів цікаве, тому є стимул навчатися, вивчати нові науки, здобувати нові знання. Викладачі – професіонали своєї справи, і навіть якщо виникають якісь проблеми під час виконання завдань, то вони завжди підкажуть правильний шлях до подолання труднощів.

Фотографія

Чим захоплюєтеся в університеті?  

– Моїми улюбленими предметами є вища математика та програмування. Напевно, з найбільшим задоволенням я ходжу на пари з цих предметів… Ще зі школи моїм улюбленим видом спорту був волейбол. Відповідно, я продовжую займатися цим видом спорту. У процесі навчання на дозвілля часу не вистачає, але для улюбленого заняття час знайдеться завжди – аби було бажання.

Впродовж всього часу я знайомилася з різними людьми та знайшла багато друзів зі спільними інтересами. Спортсмени, програмісти, КВНщики – ось моє коло спілкування.

Про найбільш цікаве. Як і хотіла, я живу в гуртожитку. Студмістечко "Львівської політехніки" – це як окреме дружнє місто. Поруч зі мною живе багато цікавих і веселих людей.  Життя в гуртожитку дуже колоритне! "Не жив в "общазі" – не був студентом" :) Справді, це так. Саме тут пізнається життя студента! Разом виконувати різні завдання, працювати над захопливими ідеями, разом ходити на тренування, відпочивати та відвідувати різні заходи... Це допомагає не сумувати та абстрагуватися від буденності. Зникає рутинність. Кожний день не схожий на інший.

І ось, завершивши першу сесію, я можу сказати, що я – студент! Розпочався новий навчальний рік та нові студентські пригоди…

Анастасія Новіцька, студентка першого курсу Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки:

– Всім привіт :) Я студентка першого курсу факультету іноземної філології (переклад) Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.

Що нового і цікавого Ви відкрили в процесі навчання?

– Навчатися на факультеті іноземної філології дуже–дуже важко! Практично все нове, безліч різноманітної інформації, яку потрібно освоїти, аби стати професіоналом. Минуле півріччя видалося для мене досить нелегким. У цей час я вчилася бути самостійною, приймати рішення, особисто відповідати за свої вчинки, перейматися іспитами і балами, думати про те, як себе правильно поводити в суспільстві, як налагодити спілкування і добрі стосунки з новими людьми… Вважаю, що на початку нам, першокурсникам, усім складно, адже ми починаємо набиратися досвіду дорослого життя.

Фотографія

Чим захоплюєтеся в університеті? 

– Я дуже рада, що зустріла нових друзів, які і в горі, і в радості підтримують мене. Без них було б набагато складніше. Незважаючи на те що в нас, у зв’язку з навантаженням, зазвичай мало часу на сон, особливо перед семінарами та екзаменами, та ми все одно намагаємося знайти вільні хвилини, аби цікаво провести дозвілля :) Студентське життя насичене яскравими емоціями! У нас багато святкових подій, під час яких в університеті проводяться різні концерти. Ми з одногрупниками – активні студенти і намагаємося брати участь в різних заходах. Хочу представити вашій увазі фото з мого студентського життя.

 

Ангеліна Мандибур, студентка першого курсу Львівського національного університету ім. Івана Франка:

– Ще понад рік тому я не могла уявити, як складеться моє подальше життя... У той період переді мною була головна ціль – успішно скласти зовнішнє незалежне оцінювання, аби пізніше вступити до кращого ВНЗ. І ціль була досягнута – зараз я навчаюся в одному з найкращих університетів України.

Що нового і цікавого Ви відкрили в процесі навчання?

– У моєму житті змінився не лише навчальний заклад. Я змінила місце проживання, розпочинала дружбу з новими людьми, вчилася жити за правилами нового, великого міста. Звикати було надзвичайно складно! Перші дні тягнулися, ніби ціла вічність. Вперше я – сама, без батьків, без рідних, навколо – лише чужі люди, що дуже нагнітало. Були і сльози, й істерики, хотілося все кинути та повернутися додому… Але у Львові я оселилася в дуже хороших людей, їхня домівка стала і моїм домом. Дівчинка, з якою я живу, тепер моя краща подруга... З її родиною я теж порозумілася. Всі вони – люди щирі, розумні, духовно багаті та дуже виховані…

Пристосовуватись довелося і до нового колективу. Та мені дуже пощастило. Моя група надзвичайно згуртована. Ми завжди підтримуємо один одного, розподіляємо між собою завдання. Про те, що наша група – одна з найкращих, говорять і викладачі, які дуже раді з нами працювати. В такому колективі й навчатися легше. Хоча чи не кожен мені говорив, що факультет іноземних мов – один з тих, де навчатися найважче. У перший же тиждень нам дали на виконання, як тоді здалося, нереальну кількість завдань. Тоді я зрозуміла, як це – не спати дві доби, а на ранок бігти на пари :) Але з часом я почала раціональніше розподіляти навантаження та знаходити час на відпочинок і сон.

Фотографія

Чим захоплюєтеся в університеті? 

– Влитися в новий графік, у нову роботу, звикнути до нових викладачів, зорганізувати свій час та себе, аби показати кращі результати – все це було дуже складно. Довелося звикати до нових предметів, назву яких було спочатку навіть важко вимовити :) Але більшість з них – дуже цікаві. Наприклад, латинська мова чи homereading. Вже з нетерпінням чекаю, коли почну вивчати іспанську мову та інші незнайомі мені предмети.

Ми з групою часто усі разом відвідуємо кінотеатр, музеї, ходимо на різні театральні вистави. Також побували на концерті гурту "Друга ріка"… Це мій перший такий досвід проводження дозвілля, і мені дуже сподобалося.

Нещодавно наша група проводила екскурсію визначними місцями Львова англійською мовою. Це було надзвичайно цікаво, пізнавально та незвично для нас самих. Навіть випадкові перехожі та іноземні туристи з цікавістю зупинялися та залюбки слухали наші розповіді й легенди про те чи інше місце. Такі екскурсії ми плануємо провести пізніше, але вже на інших мовах, які вивчатимемо.

У жодному разі не шкодую, що вступила саме до цього університету. Разом з ним у моє життя прийшли багато дивовижних моментів і нові знайомства! Зараз у нас тривалі зимові канікули, і я вже не можу дочекатися, коли знову побачу Львів, своїх друзів, знову привітаюся до своїх викладачів та зайду до улюблених аудиторій. Я дуже сподіваюся, що новий семестр і подальші роки навчання принесуть мені ще більше нових знань та незабутніх вражень!..

 

Втомлені, але задоволені :) Схоже, саме так коротко можна охарактеризувати відчуття, з якими живуть Мирослава, Ангеліна та Анастасія. Бажаємо вам позитиву, сил і наснаги під час іспитів і найкращих оцінок у заліковках!

 

Прес-служба РОБФ "Любіть Україну"