Учень Роман Ковтонюк з Дубна став переможцем Міжнародної виставки мініатюрних моделей

Семикласник дубенської школи-гімназії Роман Ковтонюк взяв участь у міжнародній виставці мініатюрних моделей Lviv Scale Models Fest, що відбулася у Львові. Хлопець добре продемонстрував свої таланти, вміння і навики, ставши переможцем у двох номінаціях: A5 — легкий танк Т-26 та A8 — діорами Арденський ліс. Про це повідомляє сайт .

На виставці представили точні моделі літаків, двигунів і військової техніки, морських суден, фігурок і діорам. Деякі з них уже встигли отримати нагороди на міжнародних конкурсах. Учасники презентували близько 1000 чудових мініатюрних копій у різних напрямах. Представлені моделі міжнародні судді оцінювали в 95 категоріях, у тому числі у 18 категоріях для юніорів у двох вікових групах, - йдеться на сайті.

Далі публікуємо інтерв’ю журналіста Мар’яни Росоловської з юним переможцем (джерело – dubno.in.ua, публікується без змін):

— Як давно займаєшся моделюванням?

— У станції юних техніків займаюся із 4-го класу, але зацікавився моделюванням ще раніше. Коли дізнався, що у Дубні можна розвиватися в цьому напрямку – записався у СЮТ.

— Розкажи детальніше, у яких напрямах працюєш, скільки у доробку моделей?

— У доробку близько 15-ти робіт. Працюю з танками та діорамами, люблю відтворювати все якомога більш реалістично.

— Робота творча. Де черпаєш натхнення?

— Надихає на творчість любов до історії та захоплення танками, які є моїм улюбленим видом техніки. Так, робота творча і треба мати до неї хист, терпіння та акуратність.

— Які в твоєму доробку танки?

— Є німецькі тигри, які в часи Другої світової війни були одними з найсильніших. Є американський шерман. Відзнаку на виставці у Львові отримав легкий танк Т-26 та діорама «Арденський ліс». Цей ліс розташований на територіях сучасних Франції, Бельгії та Люксембургу, а в роки Другої світової війни став ареною однієї з кровопролитних військових операцій. Тут у серпні в першому ж році початку бойових дій стався запеклий бій німецьких військ і військ союзників.На діорамі зображено наступ німецьких військ.

— Якщо не секрет, яка приблизна вартість, до прикладу, цієї діорами?

— Думаю, якщо все підрахувати, то не менше тисячі гривень.

— А скільки часу витрачаєш на виконання робіт?

— На виконання однієї роботи можна затратити, залежно від складності, від місяця до декількох років. Робота досить клопітка.

— Чи мав до цієї виставки досягнення з моделювання?

— Так, займав призові місця та обласних та всеукраїнських виставках. Але виставка у Львові сподобалася найбільше.

— Чим запам’яталася поїздка до Львова?

— Це була незабутня поїздка! Мені сподобалася і виставка з великим асортиментом цікавих вражаючих робіт, і прогулянки Львовом. У цьому місті я був вперше, тож можу сказати, що це найпрекрасніше місто з усіх, де я був.

— У якій професії себе бачиш?

— Поки що не знаю, але дуже хочу пов’язати майбутню професію з моделюванням. Але якщо моя основна робота буде в іншій галузі, то захоплення своє не полишу. Бо якщо зацікавився цією справою, то на все життя.

— Над чим працюватимеш далі?

— Найближчим часом починатиму робити літаки та діораму про часи Першої світової війни. На виставці мене дуже вразив виконаний з паперу танк «Марк І». Його я хочу взяти за основу діорами. Це англійський танк Першої світової війни, який дав початок багатьом іншим танкам.

Учасники міжнародної виставки – представники з України, Білорусі, країн Прибалтики, Шотландії, були поділені на дві групи: діти і юніори та дорослі. Як розповів викладач Дубенської станції юних техніків Сергій Курінний, який їздив на змагання разом з Романом, він навіть на виставках у столиці не бачив такого високого рівня проведення змагань, як у Львові. Викладач задоволений та пишається успіхами свого учня Романа Ковтонюка.