Вірність Українській Церкві

11 червня 2017 року, День усіх святих, став урочисто-пам’ятним для прихожан Свято-Успенської церкви села Дитиничі. Саме у це свято місцева церковна громада відзначила 25-річчя входження в Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Церква, до слова, була збудована на рік раніше, і ось уже чверть віку місцева громада залишається вірною Українській Церкві.

Світлина від Natalia Bohdanets.

"Боже, бережи Україну!" - такі слова викарбували на величному хресті, який встановили з цієї нагоди у селі. А підійшовши до хреста ближче, можна прочитати ще й такі слова: "На славу і честь Пресвятої, Єдиносущної, Животворчої і Нероздільної Тройці, з нагоди 25-річчя переходу Свято-Успенського храму с. Дитиничі до УПЦ КП".

Важливість події не лише для місцевої громади, а й для Рівненської єпархії в цілому підкреслив приїзд у Дитиничі архієпископа Рівненського та Острозького Іларіона, духовенства з Рівного та Луцька. Владику зворушливо вітали квітами маленькі мешканці невеликого, проте патріотичного села на Дубенщині. Після загальної урочистої молитви у храмі всі, хто вважав для себе минулу неділю великим подвійним святом, взяли участь в освяченні пам’ятного хреста.

Світлина від Natalia Bohdanets.

Владика Іларіон з притаманною йому неординарністю мислення і душевною добротою привітав усіх, хто прийшов на свято до храму, з іменинами, тому що, як сказав він: "День усіх святих у православ’ї святкується на восьму неділю після Великодня, і цього дня усі – іменинники". Символічно, що саме цього дня українці отримали в подарунок безвіз до країн Євросоюзу, до якого Україна так довго йшла.

А у місцевої громади, а також настоятеля церкви о. Віктора Рем’яза та Плосківського сільського голови Бориса Кочубея є плани впорядкувати територію навколо хреста. Спочатку тут буде закладений сквер, а потім і сільський парк з’явиться, щоб можна було душевно відпочити. Ось вам і приклад того, зауважив владика Іларіон, як ініціатива церкви допомагає змінювати на краще територію громади, формувати сучасний образ українського села.

У присутності очільників Дубенського району – голови райдержадміністрації Юрія Парфенюка, голови районної ради Олександра Козака, благочинного Дубенського району УПЦ КП протоієрея Ігоря Загребельного та численної громади архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон нагородив медаллю УПЦ КП "За жертовність та любов до України" голову правління Рівненського благодійного фонду "Любіть Україну" Михайла Корилкевича.

Світлина від Natalia Bohdanets.

"Українська церква гідно вшановує людей, які роблять значний внесок у духовний розвиток нації", - сказав владика, вручаючи нагороду від Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета. Саме на цій ниві є дуже плідною діяльність благодійного фонду "Любіть Україну".

Юрій Сокальський