В Україні завдяки децентралізації зростають показники народжуваності?

У Трускавці завершився ІІ Форум місцевого розвитку, повідомляє .

З 23-го до 25 червня понад 400 учасників з України, Польщі, Угорщини, Румунії на найвищому рівні обговорювали теми регіонального розвитку Карпат, децентралізації та роботу органів місцевого самоврядування.

Центральною подією Форуму стала дискусія "Карпатська макрорегіональна стратегія: чи можемо творити нову якість співпраці в центрі Європи". У обговоренні взяли участь голова Верховної Ради України Андрій Парубій і Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухцінський.

Світлина від Natalia Bohdanets.

На дискусії вперше в Україні була презентована нова макрорегіональна стратегія розвитку Карпат. За словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина: "Є розуміння, що коли разом візьмемося за справу, то зможемо вийти на спільний фінансовий інструмент для вирішення спільних проблем усього Карпатського регіону".

Загалом учасники дискусії переконані: перше і нагальне питання для вирішення в Карпатах – розвиток інфраструктури.

"Насамперед нас цікавить транспортна інфраструктура та доступність регіонів", – зазначив заступник Міністра розвитку Республіки Польща Єжи Квєцінський.

Маршалок польського Сейму Марек Кухцінський  особливу увагу звернув на необхідність реконструкції та відкриття нових пунктів пропуску.

Ще однією важливою темою для обговорення стала децентралізація. На думку багатьох учасників Форуму, – це чи не єдина реформа в Україні, яку можна назвати успішною. Урешті, під час тематичної пленарної дискусії керівники об’єднаних громад поділилися своїми успіхами та досвідом у реалізації реформи.

Зокрема, 24 червня, в рамках Форуму місцевого розвитку відбулася панельна дискусія "". Учасники дискусії поділились своїм досвідом у створенні успішних ОТГ.

Як розповів голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, Тернопільська область показує дуже хороші результати об'єднання територіальних громад, станом на сьогодні у області налічується 36 ОТГ.

Богдан Юзвяк, Новокалинівський міський голова (Львівська область) відзначив, що саме завдяки процесу децентралізації їм вдалось суттєво покращити якість навчання у навчальних закладах, а також у їхньому регіоні зріс показник народжуваності. За його словами, рецепт успішної ОТГ – це активна участь громади, а також не варто боятися змін.

Як повідомила Надія Артеменко, Березівський сільський голова (Сумська область), на Сумщині сьогодні налічується 159 ОТГ. "Завдяки об'єднанню ми змогли зробити освітлення вулиць, відремонтувати дороги, відкрили інклюзивну школу, а також нам вдалось здійснити заміну водопроводу протяжністю12 км, що раніше для нас було великою проблемою. Однак найважливіше - це те, що у людей змінилось ставлення про проблем, люди об'єднуються задля реалізації спільних планів".

"…Усі ініціативи на різних рівнях – урядовому, законотворчому, місцевих рад – реалізовуватимемо упродовж наступного року, щоб представити їх уже влітку 2018-го. Тож уже від сьогодні починаємо підготовку до ІІІ Форуму місцевого розвитку!", – підвів підсумок заходу голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

 

Фото: loda.gov.ua