Що не радять освячувати на Яблучний Спас і чого не можна робити цього світлого дня?

Урочисте богослужіння з нагоди свята Преображення Господнього 19 серпня відвідають тисячі українців у різних куточках країни. Це свято нагадує людству, найперше, про важливість духовного преображення. В народі його називають ще Яблучним Спасом, і під час служби у храмах традиційно відбувається освячення яблук. Про те, що обовязково варто освятити у церкві у день Преображення Господнього, та чого не треба робити в це свято, читайте далі.

19 серпня за новим стилем православні святкують Преображення Господнє. Це одне з найбільших християнських свят, що входить до дванадцятки найшанованіших християнських свят. На горі Фавор троє апостолів: Петро, Яків та Іоанн стали свідками, як преобразився Ісус, як просвітліло обличчя Його, і саме тоді їм відкрилися світло й слава Бога.

Що радять освячувати? Принесені до храму цього дня плоди символізують подяку Богу за всі земні дари. У давні часи цей день був обраний для того, щоб благословити виноград, який саме дозрівав на землі, де народився Ісус. В Україні 19 серпня до храмів на освячення радять приносити: яблука, виноград, груші, сливи та іншу садовину, а також городину, звичну для української землі, й мед. Деякі священнослужителі не радять нести плоди, не притаманні Україні: наприклад, банани, апельсини, ківі, ананаси тощо.

Чого не можна робити? У давнину вважалося, що до Яблучного Спаса не можна їсти яблука, поки вони не будуть посвячені у церкві.

Яблучний Спас припадає на Успенський піст, тому тим, хто його дотримується, не можна їсти заборонених у піст продуктів.

Не можна працювати по дому, зокрема, шити. Українське прислів’я говорить: хто на Спаса шиє – до кінця днів сльози лиє.

 

Величання у храмі: Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і славимо пречистої плоті Твоєї преславне Преображення.

 

Бережімо українські традиції!

Зі святом!

 

Наталя Богданець