Десятикласник зі Львова створив англомовного робота-гіда для туристів

Учень 10 класу Навчально-виховного комплексу "Школа-гімназія "Сихівська" Максим Варнаков отримав гран-прі учнівської інтернет-олімпіади IT Challenge. Його робота Roboguide міститиме інформацію англійською мовою про туристичні місця Львова для іноземних туристів. Про це повідомляє сайт "".

Управління освіти Львівської міської ради за сприяння Національного університету "Львівська політехніка", та Навчально-методичного центру освіти міста Львова у 2017 році провело IV міську учнівську інтернет-олімпіаду з інформаційних технологій IT Challenge. Гран-прі отримав учень 10 класу школи-гімназії "Сихівська" Максим Варнаков із роботою Roboguide (Мобільна аплікація + робот).

Навчальний заклад переможця одержав у подарунок від Львівського ІТ Кластеру обладнання для комп’ютерного класу. Нещодавно, 21 серпня, школі-гімназії "Сихівська" передано 7 ноутбуків, принтер і комплектуючі для комп’ютерного класу.

В інтерв’ю Львівському ІТ Кластеру переможець олімпіади IT Challenge Максим Варнаков розповів, що планує наступного року вступати до "Львівської політехніки". Також , що ідею створити робота-гіда підказала йому мама. Зараз, за словами юнака, він працює над інтерфейсом робота, який буде керуватися з андроїд смартфона.

"Робот буде також складати рейтинг усіх експонатів та музеїв. Замість голосу я використовуватиму Google Text-to-speech, який генерує штучний голос. Поки що все це лише англійською мовою. Закордоном такі роботи-гіди є в музеях, проводять екскурсії, знайомлять з експонатами, на зріст близько 1 метра. Я бачив також відео робота-гіда в американському кампусі, який їздить, розповідає новачкам, де який корпус розташований тощо. Я зробив індивідуального робота, який може бути доступний кожному. Зараз цей прототип коштує 20 доларів, а повністю завершений робот коштуватиме не більше 50-ти, що є цілком прийнятною сумою для іноземного туриста. Турист може купити робота, завантажити безкоштовний додаток для нього і досліджувати Львів...", - повідомив переможець IT Challenge Максим Варнаков.

Фото: Винахідник Максим Варнаков і його Roboguide, http://itcluster.lviv.ua/