Українців закликають повідомляти про сміттєзвалища на Екомапу

За рік функціонування інтерактивної Екомапи сміттєзвалищ, яку Мінприроди запустило у вересні 2016 року, надійшло понад 1500 повідомлень про виявлені місця скупчення сміття. Більшість повідомлень стосувалася стихійних сміттєзвалищ. Про це повідомляє веб-портал .

"Були випадки, коли громадяни повідомляли нас про легальні сміттєзвалища, про які нас вчасно не поінформувала місцева влада. Дуже важливо, що громада підтримала цей сервіс і стала на захист довкілля. Тільки за цей рік під нашим контролем органи місцевого самоврядування ліквідували близько 40% таких сміттєзвалищ", – зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Найбільше сміттєзвалищ було ліквідовано органами місцевого самоврядування у Київській, Харківській, Миколаївській та Черкаській областях.

Найменше повідомлень про смітники надійшло із Івано-Франківської, Рівненської та Чернівецької областей. З моменту запуску інтерактивної мапи надійшло також 16 звернень про виявлені стихійні сміттєзвалища на території Донецької області й лише три звернення – з Луганської. На Донеччині ліквідовано десять з 16-ти виявлених сміттєзвалищ і повністю ліквідовані сміттєзвалища на Луганщині, про які повідомили користувачі Екомапи.

Остап Семерак, посилаючись на показники інтерактивної мапи за кілька останніх місяців, наголосив, що органи місцевого самоврядування поступово знижують темпи з ліквідації сміттєзвалищ.

Електронний сервіс включає інтерактивну мапу сміттєзвалищ України та мобільний додаток із функцією он-лайн сповіщення про виявлені смітники. Додати інформацію про сміттєзвалище може будь-який громадянин України. Для цього достатньо зайти на сайт, зареєструватися і надіслати звернення.

Також електронний сервіс включає мобільний додаток на базі кількох програмних систем, який дозволяє кожному громадянину України сфотографувати будь-яке сміттєзвалище та надіслати фото на веб-портал Мінприроди. Отримана інформація оперативно опрацьовується модератором та наноситься на карту. У свою чергу, Мінприроди надсилає отриману інформацію до органів місцевої влади з вимогою ліквідувати. Кожен громадянин може бачити процес в оновлених статусах, передбачених додатками.