На благодійному аукціоні на Рівненщині фонд "Любіть Україну" презентував лот авторства самого Малевича?

Чи справді картина "Натюрморт", продана за 50 000 гривень нещодавно, на аукціоні "Благодійні серця 2018", належить до робіт Казимира Малевича? Як розповів керівник проектів благодійного фонду "Любіть Україну" Олександр Лісовський, є свідчення на користь цих припущень…

Щорічний аукціон "Благодійні серця" відбувся 14 грудня 2017 року в одному з мальовничих готельно-ресторанних комплексів Рівненщини. Атмосфера вечора була святкова, адже традиційно учасники "Благодійних сердець" вітають мешканців області у новорічну ніч з прийдешніми святами на . Для гостей і телеглядачів підготували вокальні та хореографічні виступи відомі в Україні колективи та співаки.

Благодійні серця 2018, фото Олександра Харвата

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото Олександра Харвата

На події були присутні голова Рівненської обласної державної адміністрації Олексій Муляренко, представники владних і політичних кіл області, керівники і представники відомих на Рівненщині й в Україні підприємств, митці та місцеві журналісти.

В аукціоні "Благодійні серця" взяли участь голова правління Рівненського обласного благодійного фонду "Любіть Україну" Михайло Корилкевич разом з дружиною Іриною Корилкевич, яка розвиває на Рівненщині готельно-туристичний бізнес. Від благодійного фонду "Любіть Україну" на аукціоні був представлений лот – картина "Натюрморт", що того вечора пішла з молотка за 50 000 гривень.

Благодійні серця 2018, фото Олександра Лісовського

Як розповів керівник проектів фонду "Любіть Україну" Олександр Лісовський, "Натюрморт" цілком реально може належати творчості відомого українського художника Казимира Малевича.

Натюрморт

Батько Казимира Малевича – Северин Антонович Малевич народився в містечку Турбів у родині волинських шляхтичів, яка проживала на території України з XVI століття. Саме тому, імовірно, на Волині у Малевичів була рідня. Улітку 1927 року Казимир Малевич приїхав в Україну, в Київ, навідати рідних. Тут розпочався його київський творчий період. З 1928-го до 1930 року Казимир Малевич працював у Київському художньому інституті: викладав, організував дослідчий кабінет експериментального образотворчого мистецтва, давав методичні консультації щодо навчального процесу. У 1930 році політичний клімат в Україні різко змінився. Звільнили всю прогресивну професуру інституту. Казимир Малевич помер 15 травня 1935 року у своїй квартирі в Ленінграді.

Проте, дуже імовірно, що в період перебування в Україні, крім Києва, Малевич міг завітати й до Дубна, де Олександр Лісовський і дізнався про будинок з картиною "Натюрморт" і багатьма іншими полотнами. Як розповіла Олександрові колишня власниця картини (яка передала полотно фонду "Любіть Україну"), автор був родичем її чоловіка і був відомим у Радянському Союзі художником. Проте зі слів колишньої власниці, вона не пам’ятає прізвища того художника. Пам’ятає лише розповідь свого свекра, який запевняв, що в хаті його родичів було дуже багато картин. Зокрема, в будинку було знайдено фотографію з зображенням жінки, підписану «Анна Константиновна Малевич», і яка була нібито бабусею свекра колишньої власниці полотна.

Ось така цікава історія – для досліджень мистецтвознавцям :) Чи міг Малевич приїздити до родичів у Дубно? Цілком імовірно, у період київського творчого періоду. Чи міг "Натюрморт" бути подарунком художника для рідні, так би мовити, швидкою роботою його пензля? Цілком можливо…

Картина "Натюрморт" як лот благодійного фонду "Любіть Україну" була продана під час аукціону "Благодійні серця" 14 грудня за 50 000 гривень. Дякуємо організаторам за запрошення і щиро сподіваємося, що виручені за "Натюрморт" кошти допоможуть тим, хто перебуває у складних життєвих обставинах, подолати тимчасові труднощі та стати щасливішими.

Запрошуємо всіх, хто бажає творити добро, завітати на благодійний аукціон у Дубні, який організовує фонд "Любіть Україну" у лютому 2018 року. Ми готуємо для Вас цікаву програму, оригінальні визначні лоти та теплу незабутню атмосферу!  

Наталя Богданець, РОБФ "Любіть Україну"