Для волонтерів Дубенщини

Якісні знання і вміння отримали волонтери на Дубенщині

Два дні таборування, яке організував Рівненський благодійний фонд «Любіть Україну» 27-28 вересня минули швидко. Програма була надзвичайно насичена, а тому час не помічався. Судіть самі, у суботу близько 20 активістів, які були відібрані на цей вишкіл по заявкам, завітали на Тараканівський форт. Саме там розгорнулась спортивно-туристична та медична частини навчання-змагання. Допомагали волонтерам досвідчені тренери НГО «Екстрім» на чолі із кандидатом в майстри спорту із спортивного туризму Тетяною Сай та Дмитром Галієм.

Запропоновані ними вправи розвивали здібності швидко і правильно звести намет, розпалити вогнище із власноруч зібраних засобів, подолати прірву  по паралельним тросам, спуститись з висоти, піднятись, переправитись на карабінній переправі.

Розділені навпіл команди, які представляли Здолбунівщину і Дубенщину не лише долали перешкоди, а й змагались між собою. Цю денну програму впевнено виграли здолбунівчани і заслужено відправились на польову кухню. Справжні господині-помічниці Ірина та Юлія нагодували усіх смачної їжею, приготованою на вогнищі. І знову вперед, на цей раз слухати і дивитись за студентами-медиками, які показували корисні вправи із надання першої медичної допомоги, а потім до 8-ми метрової стіни тренуватись у транспортуванні постраждалих. Присутні на таборуванні дівчата не гірше хлопців і спускались і підіймались по відвісній стіні.

Треба відзначити, що на початку таборування спортивний тон учасникам задав сам голова Правління благодійного фонду «Любіть Україну» Михайло Корилкевич, який завітав до них на..квадроциклі  у спортивній формі. Зняв шолом і привітався та представив своє бачення таборування. Вийшло доволі спортивно і символічно, особливо якщо зважати на те, що 27.09 це ще і всесвітній день туризму.

Вечірня суботня програма включала в себе великий квест-орієнтування. Перед стартом тренери ознайомили із загальними принципами орієнтування на місцевості та відправили дві команди по мітках  шукати 10 контрольних пунктів. Дубенчани впорались швидше, але здолбунівчани знайшли всі контрольні точки.

За вечерею з казанка, була змога поділитися враженнями від насиченого дня і запланувати наступний.

Недільний день пройшов на території вже іншого історично-культурного об’єкту, а саме Дубенського замку. У тронній залі, завдяки добрій волі керівництва замку, було проведено навчальну сесію із волонтерства та фандрейзингу. Провела його виконавчий директор Волинського ресурсного центру Руслана Стасюк. Учасники змогли ще ближче познайомитись, дізнатись одне про одного в т.ч про взаємний досвід, хоч і невеликий волонтерської діяльності. У міні-презентаціях було зрозуміло, що і представники громадської експертної ради Дубенщини, волонтерського руху Здолбунівщини, громадської організації «Екстрім» мають свої історії успіху.

Про мотиви волонтерської діяльності, способи роботи із потенційними благодійниками учасники і послухали і попрактикувались їх визначити чи доповнити самостійно.

Після обідньої перерви знову була насичена практична частина, яка проходила вулицями Дубно. Це помічники фонду «Любіть Україну» в реальних ситуаціях засвоювали почуте про залучення фінансування. Після цього ділились враженнями про те як пройшов польовий етап і розбирали найбільш вдалі підходи до людей, які спонукали їх пожертвувати кошти.

На завершення таборування всі учасники отримали корисні посібники і журнали про історію Рівненської області, в т.ч культурні пам’ятки Дубенщини і Здолбунівщини, сувеніри з місць проведення заходу. Організатори заходу висловили сподівання, що отримання знання допоможуть волонтерам бути корисними як у своїх громадах так і у діяльності благодійного фонду «Любіть Україну», який виступив піонером справи якісної підготовки фандрейзерів і волонтерів.

Здолбунів-Тараканів-Дубно